Greqi/ Kapen 310 kg kokainë në portin e Pireut e fshehur në konteiner me karkaleca, destinacion Shqipëria! Pranga shqiptarit, 'koka e bandës'

23 Maj, 22:39

Policia greke ka goditur një rrjet droge në Portin e Pireut, duke lokalizuar një konteiner me karkaleca deti në të cilin ishte fshehur 210 kg kokainë! Në mbrëmje u gjet dhe një sasi tjetër prej 100 kg e cila ishte fshehur në një kontenier tjetër. Në pranga është vënë koka e bandës shqiptari me tre emra