Grupi “Duncreagan”, skocezët e baladave që këndojnë arbërisht

16 Korrik, 07:44

"Duncreagan", nje grup i famshen skocez prej kater anetaresh, qe interpreton baladat me te vjetra, dhe njekohesisht studion baladat e popujve te tjere ka ardhur per here te pare ne Shqiperi, i ftuar nga Akademia e Shkencave. Gjate koncertit ne kete institucion, lideri i grupit Thomas McKain kendon dhe rrefen emocionet e tij per baladat me te bukura franceze dhe shqiptare

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha