Hapen kufijtë, ku do të pushojnë shqiptarët këtë vit?

17 Qershor, 11:19 | Përditesimi i fundit: 2021-06-17 11:20:55

Hapja  e kufijve të europës për Shqipërinë ishte një lajm shumë i mirë, këtë verë shqiptarët do të kenë mundësinë që të udhëtojnë edhe në vende të tjera për të pushuar. Në një intervistë në “Rreze Dielli” Denisa Dumani operatore turistike tregoi më tepër se ku dëshirojnë shqiptarët të udhëtojnë më shumë këtë verë jashtë Shqipërisë?

Turizmi në Shqipëri është në fillim të sezonit dhe kanë filluar dhe lëvizjet e para. besoj se turizmi për shqitarët do ndahet edhe jashtë edhe brenda, po ashtu kei edhe shqiptarët e Kosovës që gjithmonë I qëndrojnë besnik turizmit në Shqipëri, po ashtu edhe të vendeve të rajonit

"Para pandemsië shqiptarët kishin planifikuar pushimet e tyre jashtë dhe ndodhi që gjatë pandemisë rezervimet e tyre u anulluan ose u shtynë kështu që këtë periduhë do ta shfrytëzojnë për këtë dhe katendencë dhe fluks që ti kalojnë pushimet e tyre jashtë" tha ajo. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha