Helmohet kundërshtarja e Putin! Ministri ukrainas ngre alarmin për centralin bërthamor të Zaporizhzhia-s: Për shkak të rusëve rrezikohet skenari i Fukushimas

24 Mars, 21:01

Kryeministri i Francës Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni, në takimin e mbajtur në Bruksel në Këshillin Evropian, "riafirmuan vendosmërinë e tyre për të mbështetur Ukrainën përballë agresionit rus dhe mirëpritën marrëveshjen e arritur për furnizimin e ukrainasve me municion dhe raketa që u nevojiten.’

    Kategori të tjera