Historia e jetës së një artizaneje

8 Shkurt, 09:31

Historia e jetës dhe puna prej 40 vjetësh në tezgjah e artizanes Margarita Laçka. Endja ne tezgjah, si një zanat pune mësuar qysh në vogëli nga mëma e saj në Lushnje dhe më pas, puna edhe në familjen ku u martua në Pogradec në tezgjahun e vjehrrës. Puna e parë e Margaritës, një rrugicë e vogël të cilën ajo e ruan si kujtim nga fillimet e punës si tezgjahiste.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha