Ibrahimaj në Report TV: Në 2023 presim rritje ekonomike me 3%! Edhe këtë vit bonus për festat e fundvitit për pensionistët

5 Tetor, 19:24 | Përditesimi i fundit: 2022-10-05 19:24:19

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka folur në Report Tv për hartimin e projektbuxhetit për vitin 2023. Ibrahimaj thotë se vitin që vjen presin që ekonomia shqiptare të pësoje një rritje me 3%, ndërsa theksoi se pritet edhe një normalizimin i inflacionit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha