Irani lëshoi mbi 300 dronë dhe raketa! Izraeli zbraps 99% të sulmit me ndihmën e SHBA e aleatëve! Biden thirrje për qetësi! Teheran: Nëse s'bëjnë gabime të tjera, mbyllet këtu

14 Prill, 11:41 | Përditesimi i fundit: 2024-04-14 12:17:04

Forcat izraelite dhe aleate rrëzuan “shumicën dërrmuese” të mbi 300 dronëve dhe raketave të lëshuara nga Irani, gjatë sulmit të paprecedentë kundër Izraelit që u ndërmor  naten mes 13 dhe 14 prillit 2024.