Irani lëshon dronë drejt Izraelit, dëgjohet zhurma në qiellin mes Iranit dhe Irakut

13 Prill, 23:26 | Përditesimi i fundit: 2024-04-13 23:27:19

Siç konfirmohet edhe nga burime izraelite, Irani nisi sulmin me dronë ndaj Izraelit. Në videot e publikuara nga Reuters, janë pamje të filmuara, e para në provincat perëndimore të Iranit, e dyta në provincën Wasit në Irakun lindor, ku dallohet qartë zhurma e dronëve që kalojnë.