Ish-spikerja Angjelina Xhara: “Lajmet që më dridhej zëri kur duhet t’i lexoja” (2 qershor 2023)

3 Qershor, 07:25

Që në moshën 14 vjeçare aktivizohet në emisionet e fëmijëve në Radio Tirana, ku vlerësohet për zërin dhe intonacionin e saj te vecantë! Tre vite më pas sërish në një moshë fare të re I besohen edicionet e lajmeve ne RTSH, një transmetim direkt krah spikerëve më të njohur te kohës, Vera Zheji e Haki Bejleri. Angjelina Xhara Papalilo eshtë një nga spikeret e para në Radio Televizioni shqiptar, e cila sot në “Esencë” kujtojë vitet e para të punës ku ishte një vajzë e vogël me përgjegjësi të madhe.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha