Ismail Kadare feston sot ditëlindjen, rikthehet në ish-shtëpinë e tij, duke parë fotot e fëmijërisë! Politikanët ‘kartolina’ me urime

28 Janar, 15:10

Shkrimtari Ismail Kadare feston sot 87-vjetorin e lindjes. Politikanë e të tjerë personalitete të njohur të vendit kanë shprehur urimet dhe mirënjohjen ndaj kontributit të tij, për letërsinë elitare, njohjen e vendit përmes librave të tij edhe jashtë kufijve, e renditjen e një autori vendas mes emrave më të shquar të letërsisë ndërkombëtare, e kandidaturave ‘Nobel”.

    Kategori të tjera