Itali/ Shpërthim në termocentralin e Enel në Bologna, të paktën 3 të vdekur e 6 të zhdukur

9 Prill, 18:49

Një shpërthim ka ndodhur në një termocentral në Bolonja të Italisë, pasditen e sotme rreth orës 15:00. Bilanci është tragjik: 3 të vdekur, 10 të plagosur dhe disa të zhdukur