Itali/ Si 'La Casa de Papel'! Hapën tunel për të vjedhur një bankë! 3 nga grabitësit bllokohen brenda, kërkojnë ndihmë të shpëtohen...si u dështoi plani

11 Gusht, 19:08

ITALI- Katër persona kanë ngecur nën tokë ndërsa po gërmonin një tunel në Via Innocenzo XI në Romë, Itali. 3 prej tyre u shpëtuan dhe u ndaluan nga karabinierët, teksa një i katërt vijon të jetë i bllokuar rreth 5 metra në thellësi. Është e paqartë se përse po e hapnin tunelin, një hipotezë është se donin që të arrinin një kasafortë bankare rreth 300 mnetra larg. 

Kategori të tjera