Itali, tërmeti nw Napoli, njerëzit e frikësuar dalin në rrugë, lëkundja sizmike më e fortë në 40 vite

20 Maj, 22:10

Lëkundje tërmeti janë shënuar mbrëmjen e sotme në shtetin fqinj. Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë kishte epiqendër në Pozzuoli, ndërsa është ndjerë edhe në Napoli dhe komunat e tjera përreth.