Izrael–Palestinë, historia e një konflikti që ka filluar dekada më parë dhe rikthehet herë pas herë

13 Maj, 16:44

Përplasjet e fundit midis izraelitëve dhe palestinezëve, sjellin edhe njëherë në qendër të vëmendjes një konflikt të vjetër që qëndron si një plagë e hapur në zemër të Lindjes së Mesme dhe kjo është arsyeja pse përballjet e dhunshme janë përshkallëzuar në goditje me raketa, sulme ajrore dhe vdekje.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha