Japoni/ Luga që të bën të ndjesh kripën edhe kur ka pak! Ja si funksionon

16 Qershor, 12:24 | Përditesimi i fundit: 2024-06-16 12:24:58

Sipas Anketës Kombëtare të Shëndetit dhe Ushqimit, në Japoni një person i rritur merr mesatarisht 10 gram kripë në ditë