“Jeta e panjohur e një Pastori! Për here të pare Pastor Paulin Vilajeti rrëfen momente nga jeta , fëmijëria e vështirë, aventurat e rinisë dhe misioni I tij prej më shumë se tre dekadash”

15 Nëntor 2022, 19:00

I ftuar në Esencë Pastori Paulin Vilajeti pranon të ndaje me publikun rrëfime të sinqerta nga jeta e tij. Femijëria në fshat, mardhënia e ngushtë me gjyshin, debatet e ashpra me babain, rolet e para në skenë dhe jeta si aktor në rininë e hershme. Momentet më të veshtira në jetën si Pastor, atë të vitit 97 ku do duhej të predikonte paqen mes plumbave të luftës. Dy miqtë e jetës, aktorët Arben Spahija dhe Astrit Fani vijnë nëpermjet videomesazheve surprise ku rrëfejne episode nga rinia dhe aventurat e moshës. Pastori rrëfen se një ndër gjërat më të mira që ka bërë në jetë ka qëne perkrahja e femijëve në nevojë dhe atyre pa familje. Dhe janë vetë fëmijët që me videon e tyre falenderuese e përlotin gjatë bisedës së bashku e Piretën, vajzën e rritur në familjen e tij të cilën sot e quan bijën e tij.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha