Kalaja shekullore e Gaziantepit është dëmtuar rëndë pas tërmetit në Turqi

6 Shkurt, 09:58

Kalaja e Gaziantepit, një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, është dëmtuar rëndë pas një tërmeti të fuqishëm dhe pasgoditjeve që tronditën jugun e Turqisë të hënën në mëngjes. 

  •  

Kategori të tjera