Karriera, dashuria dhe paratë, parashikimi javor i astrologut Jorgo Pulla: Shenja më e favorizuar...

6 Dhjetor 2021, 10:24

Astrologu Jorgo Pulla në një intervistë për emisionin ‘’Rreze Dielli’’ ka bërë parashikimin javor të horoskopit (nga data 6 dhjetor deri në 10 dhjetor) për të gjitha shenjat.

Ja cfare duhet të keni parasysh përgjatë kësaj jave:

Dashi- është një periudhë ideale, edhe pse keni të bëni me cështje të karreires, duhet ti merrni në fundjave, në lidhje me cështjet shpirtërore me peshore, bricjap, gaforre, keni kohën, momentin, është periudha më e mirë për njohje, shkon në lidhje serioze, deri në martesë.Ana financiare nuk është shumë mirë por do të jetë kalimtare. Megjithatë disa takime të rëndësishme mund t’I realizoni që tani.

Demi- pak nevrik këtë periudhë sepse mendon më shumë sec duhet. Nëse keni të bëni në lidhje me punën tuaj aktuale edhe pse do tju dalë një ofertë më e mirë mos e merrni mundimin sepse ndikii dhe favorizimi që keni në punën që jeni është dicka shumë pozitive, madje ideale.Mos u nxitoni për vendimet në lidhje me anën ekonomike, udhëtimet.

Binjakët- Kjo është periudha më e mirë për të marr vendime të rëndësishme  për të ardhmen tuaj, duke pasur parasysh që kjo javë është një javë që mund të flitën dhe realizohen shumë gjëra në fushën e punës dhe karrierës suaj është një moment ideal për ju. Një lidhje me akrep dhe dash është dicka pozitive, ne lidhje me punën tuaj do të dilni me sukses shumë të madh.

 Gaforrja- Rishikoni dokumentacionet për udhëtime sepse gjërat ndryshojnë me sekonda.Në lidhje me cështjet që kanë të bëjnë me anën  shpirtërore, lidhjet dhe një shtesë familjare është koha më e mirë.

Luani- Këtë javë merreni vendime për  cështje të rëndësishme. Në lidhje me anën shpirtërore, lidhjet me peshk dhe me binjakë duhet pasur pak kujdes për grindje të ndryshme. Vazhdimësia do të jetë ideale. Një problem ligjor që keni do ta zgjidhni.

Virgjëresha- Marrje vendimesh të rëndësishme në punën e tyre, një rritje në detyrë  e kanë mundësinë ose cështje pune ose cështje që kanë të bëjnë me biznesin por edhe një blerje do ta realizojnë.

Peshorja- Një periudhë e rëndësishme që mund të ndikojë pozitivisht tek ju, vendimet që mund të merrni tani është koha më e mirë dhe në lidhje me cështjet shpirtërore me shenjën e dashit, kanë një ndikim shumë të madh. Mundohuni të stabilizoni cështjet financiere.

Akrep- Mundësi shumë e mirë për të stabilizuar gjërat. Lidhjet me akrep dhe gaforre shumë pozitive. Mundësi shumë e mirë për të stabilizuar anën ekonomike.

Shigjetari- Në anën ekonomike financiere duhet të shkojnë pak se cfarë po bëjnë, mund të nisin dicka të re por me plan sepse nxitojnë. Ekonomia është në rritje.

Bricjapët- Duhet të jenë të vëmendshëm në lidhje me cështjet ekonomike, me punën aktuale. në lidhje me cështjet që kanë të bëjnë me karrierën është momenti për të rinovuar gjithcka që doni.

Ujorët- Anulloni kërkesat e punës këtë periudhë nuk është koha e përshtatshme për të firmosur. Në anën shpirtërore lidhja me binjak është mjaft e mirë dhe pozitive.

Peshqit- janë të ndikuar mjaft këtë periudhë, sidomos me cështjet ekonomike, duhet të kenë kujdes me anën shpirtërore për grindjet me akrep ose gaforre. Duhet të jenë të vëmendshëm për udhëtimet kjo javë është e e turbullt.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha