Kek kosi nga zonja Albana

1 Dhjetor 2022, 13:04

Kek kosi

Përbërësit:

  • 500 gr kos kremoz
  • 5 vezë
  • 50 gr niseshte
  • 4 lgj sheqer
  • Vanilje

Përgatitja:

Vendosim kosin kremoz natyral në një enë ku shtojmë një nga një vezët. I trazojmë mirë dhe më pas shtojmë sheqerin dhe vaniljen. Lagim një letër pjekje, e vendosim në një tavë ku hedhim masën e kekut. E nivelojmë dhe e vendosim të piqet në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha