Kek me patate, qepë të njoma dhe kunguj nga zonja Albana

11 Maj, 13:24

KEK ME PATATE, QEPË TË NJOMA DHE KUNGUJ

Përbërësit:

1 qepë të thata

4 bishta qepësh të njoma

3 patate

2 kunguj

1 hudhër e njomë

4-5 vezë

2 fç qumësht

1 fç miell

½ fç vaj ulliri

1 fç djathë kaçkavall të grirë

1 fç djathë të bardhë në kubikë

1 fç proshutë në kubikë

3 lgj bukë e thërrmuar

½ fç nenexhik

Kripë, piper

Përgatitja:

Ziejmë patatet dhe më pas i kalojmë në rende, gjithashtu në rende kalojmë dhe kungujt, ndërsa qepët i grijmë hollë.

Në një enë rrahim vezët me qumështin, shtojmë kripën, piperin, nenexhikun, vajin e ullirit, proshutën në kubikë, djathin kaçkavall dhe djathin e bardhë. I përziejmë dhe më pas shtojmë miellin dhe të gjitha perimet. E kalojmë masën në një tavë me letër pjekje, e spërkasim me bukë të thërrmuar dhe e vendosim në furrë të parangrohur të piqet në temperaturë 180 gradë për 50 minuta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha