Kërcënimi i Putinit: Ne kemi armë bërthamore të afta për të goditur Perëndimin

29 Shkurt, 15:05

Presidenti rus Vladimir Putin akuzoi perëndimin se po e tërheq Rusinë drejt një gare të re armësh dhe paralajmëroi konflikt bërthamor nëse NATO dërgon trupa në Ukrainë. Shefi i Kremlinit u shpreh i gatshëm për bisedime me SHBA.