Kim nga Uashingtoni në zyrën e Bashës, i jep e mbështetjen plotë në ‘betejën’ me Berishën! E prerë me kritikët e SHBA në Tiranë: S’na vendosni dot kundër popullit shqiptar

24 Shtator, 17:32 | Përditesimi i fundit: 2021-09-24 18:29:36

Nga Uashingtoni, ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka shkuar direkt në selinë e PD për t'i përcjellë kreut të PD Lulzim Basha "porositë" nga shefat e saj në SHBA. Me një mesazh të nënkuptuar, ambasadorja iu drejtua dhe demokratëve që mbështesin Berishën dhe tha se PD s'mund të ecë përpara, nëse njëra këmbë ka mbetur në të shkuarën, ndërsa shtoi prerë se “ata që synojnë të vendosin SHBA kundër popullit shqiptar, e kanë gabim”

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha