Kina, jo anëtare e G7 por në krye të agjendës në Samitin tre-ditor

11 Qershor, 15:47

Kina mund të mos jetë pjesë e G-7, një grup i përbërë nga demokracitë më të mëdha dhe më të pasura në botë, por bazuar në agjendën e Samitit tre ditor që do të mbahet në Mbretërinë e Bashkuar do të jetë një nga temat më të diskutuara në gati dy vite.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha