Konflikti i armatosur mes Izraelit dhe Palestinës, raketat e Hamasit rrezikojnë Ambasadën Shqiptare në Izrael

15 Maj, 17:15

Ambasada shqiptare në Izrael është rrezikuar nga një sulm me raketa nga Hamasi mesditën e sotme. Kjo bëhet e ditur nëpërmjet një postimi në Twitter të ambasadës, ku thuhet se raketat e Hamasit sulmuan shumë pranë ndërtesës së Ambasadës Shqiptare, që fatmirësisht nuk është prekur.

Në postim, Ambasada shprehet e shqetësuar për sulmet e Hamasit ndaj Izraelit, ku thekson se civilët nga të gjitha anët duhet të mbrohen dhe se kjo situatë konfliktuale mes dy vendeve, duhet të qetësohet.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha