Konsiderohet vend i sigurt nga COVID, BE heq kufizimet për udhëtim për shqiptarët, 'dritë jeshile' edhe për SHBA, Serbinë e Maqedoninë e Veriut

16 Qershor, 12:08

Situata e qetë e COVID në vendin tonë dhe rënia e shifrave të infektimit si rezultat i vaksinimit, i ka dhënë lirinë shqiptarëve që të udhëtojnë në vendet e BE. Vendimi është marrë sot nga ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së të cilët kanë vendosur të fusin Shqipërinë te vendet e sigurta sa i përket infeksionit COVID, duke sjellë udhëtim të lirë drejt Bashkimit Evropia

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha