Kosova spektakël në Ligën e Kombeve, mund 5-1 Qipron! ‘Dardanët’ e mbyllin të dytët grupin c2, shkëlqen Vedat Muriqi

28 Shtator, 15:16 | Përditesimi i fundit: 2022-09-28 15:16:42

Ndryshe nga Shqipëria Kosova e ka mbyllur me spektakël Ligën e Kombeve,  Dardanët mposhtën 5-1 Qipron në Prishtinë dhe u renditën të dytët, pas Greqisë në Grupin 2 të Ligës C. Shkëlqeu Vedat Muriqi.

Kategori të tjera