Kushi në Report Tv: Po punojmë për mungesën e ngrohjes në shkolla! Nga viti i ardhshëm shkollor regjistrimi i nxënësve online! Synojmë unifikimin e abetares në të gjithë diasporën

14 Janar, 20:34 | Përditesimi i fundit: 2022-01-15 13:15:29

Problematika e ngrohjes në shkolla, investimet e parashikuara për vitin 2022, vaksinimi i mësuesve, pedagogëve dhe studentëve kanë qenë fokusi i intervistës me Ministren e Arsimit, Evis Kushi në Report Tv. Kushi bëri me dije se vitin e ardhshëm shkollor regjistrimi i nxënësve do bëhet totalisht onine, ndërsa synohet unifikimi abetares në gjithë diasporën.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha