Kushi takim me mësuesit e diasporës: Synimi ynë, ruajtja e gjuhës shqipe, kulturës dhe identitetit tonë kombëtar

23 Qershor, 16:05

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ishte pjesë e “Takimit të Mësuesve në Diasporë”, ku morën pjesë gjithashtu Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit të Kosovës, Arbërie Nagavci si dhe mësues të shumtë nga diaspora dhe përfaqësues të institucioneve të arsimit dhe të punëve të jashtme të Shqipërisë dhe Kosovës.

Kryefjalë e këtij takimi ishin ruajtja e gjuhës shqipe, kulturës, traditave dhe identitetit tonë kombëtar tek diaspora, si dhe sfidat e nevojat e ndryshme që paraqiten për arsimin në diasporë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha