Largimi i Gramoz Ruçit nga politika, zv. ministri Koçi: Vendosi partinë të parën, Berisha po mban peng PD

19 Qershor, 20:37

Nga Pojani i Fierit ku mori pjesë në festën e grurit të Myzeqesë, Zv. Ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka folur për largimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi nga politika. Ndër të tjera ai tha se Ruçi vendosi interesat e partisë para atyre personale dhe u largua në kohën e duhur. "Ruci është një koleg dhe shok i pazëvendësueshëm. Me këtë vendim tregoi simbolin e burrërisë dhe pjekurisë politike. Janë të rrallë burrat që kanë vendosur të lënë karrierën kur kanë qenë në lartësinë profesionale. Besoj se do ta ndjejmë për një kohë të gjatë mungesën e Ruçit. Kjo përvojë do të na shërbejë shumë, veçanërisht të rinjve. Gjithë përvoja e tij është një vlerë e madhe veçanërisht për të rinjtë që vijnë në radhët e politikës" , tha Koçi. Sipas tij nga ana tjetër Berisha vazhdon të mbajë peng PD-në për mandatin e tij të deputetit. "Mungon në PD një rast i tillë, sidomos kur flasim për një figurë siç është Sali Berisha i cili sapo është shpallur në përbërjen e një listë të zezë në SHBA dhe ngaqë do më shumë interesat e veta dhe nuk do as partinë e vetë nuk do as veten e tij. Po të largohej nga PS do të ishte një barrë më pak për të. Duket që interesat personale janë më të forta sesa interesat publike, qoftë edhe të partisë së vetë që ka drejtuar për shume vjet", tha ndër të tjera Zv. Ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, i cili u zgjodh deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha