Liderët evropianë thirrje SHBA-së dhe Britanisë që të eksportojnë vaksinat e tyre në vendet në nevojë, njëjtë si BE

8 Maj, 12:58

Në një kohë që patenta e vaksinave është bërë çështja e ditës, Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të eksportojnë më shumë nga vaksinat e saj jashtë vendit dhe jo të grumbullojë furnizime për Amerikanët.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha