Lufta/ 8 palestinezë të vrarë në sulmin në Gaza! Borrell: Lufta në Lindjen e Mesme mund të zgjerohet

24 Qershor, 16:06

Tetë palestinezë mbetën të vrarë pas një sulmi izraelit në Gaza. Kryeministri Netanyahu shprehu bindjen se luftimet në qytetin e Rafahut janë drejt fundit dhe është i gatshmë për një armëpushim me qëllim kthimin e pengjeve në shtëpi.