Lufta/ Avioni i Moskës goditi dronin amerikan, ambasada ruse: Provokim! Tjetër avion luftarak rus kapet në Estoni! Media e Kremlinit: Do rekrutojmë 400 mijë ushtarë

15 Mars 2023, 17:30

Ambasada ruse në SHBA e ka konsideruar provokim dronin amerikan që u godit mëngjesin e djeshëm nga avioni rus dhe përfundoi mbi Detin e Zi. Ditën e sotme, një avion luftarak rus kaloi hapësirën e saj ajrore dhe u kap në Estoni. Menjëherë dolën në veprim 2 avionë, njëri gjerman tjetri britanik që detyruan avionin rus të kthehet në zonën e saj.