Lufta/ Bombardohet diga afër Kherson, rrezikohet përmbytjeje! Moska e mohon dhe akuzon Kievin, Zelensky mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

6 Qershor, 09:52 | Përditesimi i fundit: 2023-06-06 14:27:40

Volodymyr Zelensky ka thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për digën e Kakhovës, e cila, siç raportohet nga Kievi, u hodh në erë nga rusët.

    Kategori të tjera

    Shiko të gjitha