Lufta/ Burime amerikane: 100 raketa gati kundër Izraelit, Irani pritet të godasë shumë shpejt! Apeli i Biden drejtuar Teheranit: Mos e bëj

13 Prill, 11:29 | Përditesimi i fundit: 2024-04-13 11:30:24

Një sulm masiv me 100 raketa dhe dronë nga Irani pritet të godasë territorin e Izraelit drejt objektivave ushtarake dhe qeveritare! Ky është skenari i 24 deri në 48 orët e ardhshme që sipas burimeve amerikane e pret vendin nën hijen e një kërcënimi iranian, për sulmin vdekjeprurës ajror izraelit ndaj kompleksit të ambasadës iraniane në Damask