Lufta/ Drone mbi rajonin e Kievit! Zelensky viziton trupat në Bakhmut, Dontesk dhe Kharkiv! Stoltenberg: Më shumë mbështetje për Ukrainën nga Perëndimi

23 Mars, 14:49

Bakhmuti është kthyer në shesh betejën më të ashpër të luftës Rusi-Ukrainën. Beteja rreth Bakhmutit është sinjal se Rusia është e gatshme të lëshojë mijëra trupa rusë për përftime minimale. Kështu është shprehur Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ndër të tjera është shprehur se perëndimi duhet të përgatitet që të mbështesë Ukrainën për një kohë edhe më të gjatë.

Lufta/ Drone mbi rajonin e Kievit! Zelensky viziton trupat në Bakhmut, Dontesk dhe Kharkiv! Stoltenberg: Më shumë mbështetje për Ukrainën nga Perëndimi

    Kategori të tjera