Lufta/ Luftimet e ashpra vazhdojnë në Bakhmut! Kirilli-Papës: Dialogu fetar mund të japë rezultate të mira

13 Mars, 15:47

Beteja vazhdon të shpërthejë në Bakhmut  ku trupat e shumë civilëve shtrihen në rrugë dhe nuk mund të merren nga luftëtarët ukrainas. Parlamenti i Lituanisë (Seimas), votoi unanimisht për t'i kërkuar Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) që të ndalojë sportistët rusë dhe bjellorusë nga Lojërat Olimpike Paris 2024 deri në fund të luftës në Ukrainë. Ata i bënë thirrje të gjithëve t’u bashkohen qëndrimit të tyre.

Kategori të tjera