Lufta në Rripin e Gazës/ Po prisnin të merrnin ndihma ushqimore, 104 palestinezë vriten nga sulmet izraelite! 760 të plagosur

29 Shkurt, 15:41

Lufta në Gaza midis Izraelit dhe Hamasit  dita ditës po bëhet më e ashpër dhe e vështirë për popullin. Teksa njerëzit e uritur prisnin në radhë për të marrë ndihma humanitare, u përballën me bombardime nga dronët izraelitë.