Lufta në Ukrainë/ Bombardimi rus me 100 viktima në Kharkiv, Moska: Ishin mercenarë

15 Gusht, 17:06

Termocentrali bërthamor Zaporizhzhia mbetet pika e nxehtë e luftës në Ukrainë. Moska kërkon që ekipi rus të vizitojë Zaporizhzhia në fund të gushtit ose në fillim të shtatorit. Ndërsa presidenti ukrainas Zelensky akuzon Moskën për sulme të reja në zonën e uzinës dhe flet për "luftime të ashpra edhe në Donbass". 

Kategori të tjera