Lufta në Ukrainë/ Britania: Ushtria ruse po përballet me mungesë municionesh, heqin kokat bërthamore nga arsenali i vjetër i raketave

27 Nëntor 2022, 16:19

Për shkak të mungesës së municioneve, Rusia ka filluar të heqë kokat bërthamore nga arsenali i vjetër i raketave bërthamore dhe po i përdor këto të fundit për të goditur Ukrainën, tha dje Ministria e Mbrojtjes së Britanisë.

Kategori të tjera