Lufta/ Xi Jinping në Moskë, kryeministri japonez vizitë 'surprizë' sot në Kiev! Kina: Rusia është e hapur për bisedime paqeje me Ukrainën

21 Mars, 14:20 | Përditesimi i fundit: 2023-03-21 20:07:46

Kryeministri i Japonisë, Fumio Kishida do të takohet ditën e sotme me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Në një deklaratë të bërë publike, ministria e Jashtme e Japonisë shkruan se Kishida do të shprehte solidaritetin dhe mbështetjen e palëkundur për Ukrainën si dhe do të refuozë agresionin rus në mbështetje të rendit ndërkombëtar.

Kategori të tjera