Mbetjet e naftës derdhen në Vjosë, ambientalisti për Report Tv: Rrezik për jetën e egër, të nisë plani për menaxhimin e Parkut Kombëtar

20 Mars, 13:32 | Përditesimi i fundit: 2023-03-20 15:06:17

Një ditë më parë Report Tv trajtoi çështjen e derdhjes së mbetjeve të përpunimit të naftës nga kompania ‘Albpetrol’ në ujërat e Vjosës. Ambientalisti  Zyhdi Vorpsi thotë se kjo do të ndikojë direkt në jetën e egër dhe habitatin e tyre në lumin Vjosa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha