Mbi 204 shtete dhe 11.240 atlete, te premten nisin Lojrat Olimpike! Shqipëria shpreson historinë, sytë nga peshëngritja

22 Korrik, 14:44

Lojrat Olimpike të Tokios që u shtunë për një vit, do të nisin të premten në orën 13:00 dhe do ta zgjasin për dy javë. Mes 204 shteteve pjesëmarrëse është edhe Shqipëria, që për herë të parë në histori shpreson të marrë një medalje nëpërmjet peshëngritësit Briken Calja dhe gjimnastit Matvei Petrov. 

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha