Mblidhen liderët e G7: Irani të ndalë ndal sulmet ndaj Izraelit, rrezikon të provokojë një përshkallëzim të pakontrollueshëm

14 Prill, 20:49

Liderët e G7 dënuan sulmin e Iranit ndaj Izraelit dhe riafirmuan mbështetjen e plotë për Tel Aviv. Pasi Irani sulmoi me mbi 300 dronë e raketa Izraelin, presidenti i SHBA Joe Biden thirri në një takim liderët e G7, mbledhje online që u kryesua nga kryeministrja italiane Giorgia Meloni.