Me emra dhe vende! Dëshmitë rrëqethëse të të mbijetuarve/ Dokumentari i Admirina Peçit për gjenocidin çam

13 Qershor, 15:32

Një dokumentar që zbërthen anët e errëta të gjenocidit grek mbi popullin çam u transmetua në Tiranë në 80 vjetorin e Gjenocidit. Me regji dhe skenar të gazetares së Report TV, Admirina Peçi, “Koha për t’u kthyer në shtëpi” solli historinë e trishtë të mijëra familjeve.