Mesazhi i bukur i Helena Kadaresë në ditën e saj të lindjes: Ia vlen të jetosh vetëm nëse je i dashuruar, për hir të dashurisë

21 Shtator, 19:28

Helena Kadare sot feston ditëlindjen (79-vjetorin) dhe në këtë ditë të veçantë ka përcjellë edhe mesazhe shumë të bukura, ku thelbin e vendos te ndjenja më hyjnore, te dashuria. Në një bisedë me studiuesen Alda Bardhyli, shkrimtarja e njohur shprehet se reflekton vazhdimisht për të ditur se çfarë ka bërë mirë dhe çfarë ka bërë keq në mënyrë që të përmirësohet.

Kategori të tjera