Mijëra majmunë 'pushtojnë' Tajlandën, mbyllen dyqanet dhe bizneset

2 Shkurt, 15:41

Mijëra majmunë kanë bastisur një qytet në Tajlandën qendrore, duke detyruar disa dyqane dhe biznese të mbyllen në provincën Lopburi. Sipas The Sun, një ushtri prej 3500 majmunësh pushtoi qendrën e qytetit, duke i detyruar vendasit dhe turistët të largohen