"Minuti i artë" që shpëton jetën e njerëzve, mos i humbisni këshillat që do ju vlejnë tërë jetën

6 Mars, 13:19

Në rubrikën "Bima dhe Shëndeti" në emisionin "Rreze Dielli" në Report Tv, specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja u ndal në atë që në mjekësi njihet si "minuta e artë". Nga mbytja tek tensioni i lartë, rënia apo ngritja e sheqerit, kapërcimi i gjuhës, gjendja e të fiktit… cila është ndihma e parë në këto raste emergjente dhe si duhet të veprojmë. Shumica e lëndimeve ndodhin në shtëpi, rrugë apo gjatë aktiviteteve sportive. Reagimi me shpejtësi dhe saktësi mund të shpëtojë jetë në rast urgjence.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha