‘Mokra n’fest’, Pogradeci promovon kulaçin e dollitë e Selcës, vizitohet nga qindra turistë të huaj e vendas

25 Shtator, 15:37

‘Mokra N’fest’ rikthen për të dytin vit radhazi festën tradicionale të kulinarisë dhe mikpritjes në krahinën e mbretërve ilirë, në Selcën e poshtme në Pogradec. Me këngë, instrumente e valle të zonës, festa e sofrës mokrare dhe tradita e gatimit të kulaçit bëri bashkë artistë, banorë  dhe turistë vendas e të huaj, të cilët ngritën dollinë me 101 shëndete.

Për banorët mokrarë dhe të ftuarit ky event është edhe një mundësi  për t’u njohur me historinë  e kulturën, si 5 varret monumentale që datojnë mbi 400 vjet para Krishtit .

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha