Momenti kur Izraeli rrëzon dronët dhe raketat iraniane

14 Prill, 20:54

Irani sulmoi me mbi 300 dronë dhe raketa Izraelin. Ushtria izraelite, e mbështetur nga SHBA dhe aleatët e saj, arriti të zmbrapste 99% të sulmeve, thua ushtria izraelite.