Morën pjesë në ceremoninë mortore të Navalnyt, 120 të arrestuar! SHBA: Ai dha jetën për një Rusi më të mirë

2 Mars, 16:05

Autoritete policore të Moskës vunë në pranga qindra qytetarë të cilët morën pjesë në ceremoninë e varrimit të kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny. ndërkohë, ambasada amerikane në Moskë tha se Navalni vdiq për një rusi më të mirë dhe akuzoi Putin si përgjegjës.